@
^

SEO w branży rolniczej – wiemy z czym to się je!

Tytuł jest tutaj całkowicie nieprzypadkowy, bo uwierzcie – w pozycjonowanie naprawdę można się wgryźć. Przekonaliśmy się o tym podczas szkolenia z Pawłem Gontarkiem, w którym uczestniczył cały nasz zespół. Spotkaliśmy się ze specjalistą, aby poszerzyć naszą wiedzę z zakresu SEO i móc w przyszłości wspierać nasz rozwijający się dział SEO w sposób wydajny i użyteczny.

Liznęliśmy temat pozycjonowania stron

W jednym z wcześniejszych artykułów staraliśmy się przekonać Was, że bez pozycjonowania stron w rolnictwie ani rusz. Mimo upływu czasu, nie zmieniamy zdania na ten temat, a nawet utwierdzamy się w przekonaniu, że SEO w branży rolniczej ma niebagatelne znaczenie. Podejmujemy kroki pozwalające na poszerzenie wiedzy i rozwój umiejętności w zakresie pozycjonowania. Przede wszystkim poszerzamy nasz dział SEO i usprawniamy jego pracę, jednak staramy się zadbać także o to, aby pozostałe osoby z załogi orientowały się w tym temacie. W związku z tym już prawie cały nasz zespół zna podstawy SEO.

SEO w Agro, czyli smakowity kąsek dla naszego zespołu

W świat pozycjonowania wprowadził nas Paweł Gontarek, który w ubiegłym tygodniu przeprowadził dla nas 2-dniowe szkolenie o SEO w Agro. W czwartek uczestniczyliśmy w kursie nasyconym ciekawostkami na temat prowadzenia strony w Internecie, dbaniu o jej widoczność i ruch organiczny, a także budowania interesującego contentu. Z kolei w piątek spotkaliśmy się z Pawłem, aby omówić nasze wątpliwości, wyjaśnić intrygujące kwestie i wspólnie uporządkować materiał przekazany dzień wcześniej.

Nasz apetyt na wiedzę z pozycjonowania Agro rośnie w miarę jedzenia

W trakcie szkolenia dowiedzieliśmy się, że kwestie widoczności w sieci oraz natężenia ruchu organicznego na stronie są zależne od całego cyklu działań wszystkich poszczególnych działów naszego zespołu. Na pozycjonowanie stron mają wpływ nie tylko specjaliści ds. SEO, lecz także programiści czy osoby zajmujące się contentem oraz social mediami. Właśnie dlatego łączymy nasze siły, aby osiągać najlepsze wyniki przy realizacji kolejnych projektów związanych z pozycjonowaniem Agro.

Pozycjonowanie stron to twardy orzech do zgryzienia

Paweł Gontarek w trakcie szkolenia nie tylko przekazał nam wiedzę niezbędną do tworzenia treści dostosowanych pod wyszukiwarkę Google, lecz także uświadomił istotę marketingu treści. Aby tworzyć content, który przyciągnie konkretnego odbiorcę, należy wcześniej określić jego intencje i uwzględniać je zarówno podczas tworzenia materiałów, jak i przy pozycjonowaniu. Dotyczy to wszystkiego, co zamieszczamy zarówno na stronach internetowych, jak i w social mediach. Więcej o zaangażowaniu współczesnego rolnika w treści pisaliśmy już przy okazji artykułów o Facebooku i content marketingu.

Jak widać, zagadnienia związane z SEO nie są ściśle ograniczone i oddziałują z różnymi komponentami. Wiedzę, którą zdobyliśmy podczas szkolenia na pewno wykorzystamy do wdrażania konkretnych rozwiązań z zakresu SEO, jednak nie spoczywamy na laurach. Zdajemy sobie sprawę, że lwia część tajników pozycjonowania jest jeszcze przed nami i mamy zamiar odkrywać ją wspólnymi siłami. Kolejnym krokiem jest techniczne szkolenie SEO, w którym weźmiemy udział już w tym tygodniu. Jesteście ciekawi, co jeszcze nas czeka? My z niecierpliwością czekamy na solidną dawkę nowych informacji i już wkrótce uchylimy Wam rąbka tajemnicy o tym, czego nauczyliśmy się w kwestii technicznych aspektów pozycjonowania. Mamy nadzieję, że z przyjemnością będziecie obserwować efekty naszej pracy. 

A tymczasem zostawiamy Was z krótką fotorelacją z naszego szkolenia. Zerknijcie poniżej!