@
^
SEO w rolnictwie - szkolenie

Pozycjonowanie stron w praktyce – wzięliśmy na warsztat techniczne aspekty SEO

W ubiegłym tygodniu kontynuowaliśmy szkolenie z pozycjonowania. Tym razem przyjrzeliśmy się zagadnieniom SEO od strony technicznej i mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Wszystko to odbyło się pod okiem Pawła Gontarka, o którym wspominaliśmy już w relacji z poprzedniej części szkolenia.

SEO techniczne, czyli masa zbawiennych możliwości

Prowadzący szkolenie pokazał nam cały szereg praktyk ułatwiających pracę w obszarze SEO. Niektóre z nich były nam już znane, więc częściowo odświeżyliśmy sobie wiedzę, z którą już wcześniej mieliśmy do czynienia. Jednak na tym się nie skończyło, ponieważ lista znanych nam narzędzi wydłużyła się o nowe pozycje. Mieliśmy szansę poznać różnego rodzaju rozwiązania, które w przyszłości pomogą nam w tworzeniu audytów, prowadzeniu stron i wciąganiu ich na pierwsze pozycje w wyszukiwarce.

Szkolenie SEO przepełnione niuansami

W trakcie tej części szkolenia jeszcze bardziej doceniliśmy doświadczenie naszego prelegenta. Paweł Gontarek podzielił się z nami ciekawostkami, które aż proszą się o wykorzystanie w codziennej pracy. Szczegółowo przeanalizowaliśmy wszystkie błędy i wykluczenia, z którymi można się spotkać, pracując np. w Google Search Console. Z pomocą tego narzędzia można m.in. sprawnie monitorować pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google i zoptymalizować widoczność strony. Dowiedzieliśmy się też, jak obejść zasadę First Link Count, co przydaje się w linkowaniu wewnętrznym. Ponadto omówiliśmy również wtyczki ułatwiające sprawdzanie różnych elementów na stronie – dzięki nim nie trzeba co rusz wchodzić w kod strony. Z pozoru drobnostka, jednak w obliczu kilku czy kilkunastu projektów będzie to miało dla nas niebagatelne znaczenie przy sprawnej realizacji zadań.

Pozycjonujmy prosto w gusta Google’a

Jedną z najważniejszych pozycji w planie szkolenia było poznanie istoty oraz zasad wdrażania na stronę elementów lubianych i docenianych przez wyszukiwarkę Google. Wprowadzanie do serwisu takich segmentów, jak np. How To (zwięzłe poradniki, redagowane zwykle w formie punktów) czy FAQ (sekcja najpopularniejszych pytań i odpowiedzi) skutkuje lepszą widocznością strony w wyszukiwarce. Jeżeli elementy zostaną wdrożone we właściwy sposób, to przyczynią się do zwiększenia ruchu na stronie, co z kolei przełoży się na konwersje. Poprawne wdrażanie FAQ przećwiczyliśmy podczas szkolenia, kiedy jeszcze mogliśmy skorzystać ze wskazówek specjalisty i zobaczyć, jak robić to bezbłędnie.

Potęga pozycjonowania stron

Z wyszukiwarki Google korzysta 95% wszystkich internautów. To mocny argument przemawiający za tym, że obejmowanie wysokiej pozycji w wyszukiwarce to strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o zdobywanie uwagi dużej grupy klientów. Aby robić to skutecznie, warto być na bieżąco z nowościami, które wprowadza Google. W ostatnim czasie pojawiły się np. czynniki dotyczące prędkość ładowania się strony i jej wydajności (core web vitalis), które także przeanalizowaliśmy w trakcie szkolenia.

Techniczne SEO – obowiązkowa pełna koncentracja

Należy podkreślić, że zwiększanie widoczności witryny w wyszukiwarce Google to z jednej strony prosta droga do zbudowania świadomości marki. A z drugiej można śmiało powiedzieć, że droga ta prowadzi pod górę i nie brakuje na niej wybojów. Jako specjalista ds. SEO należy cały czas zwracać uwagę na mnóstwo różnorodnych czynników i stale zachowywać czujność, aby nie przegapić żadnej zmiany wprowadzanej przez Google. Jednak trudy nas nie zniechęcają, bo widoki ze szczytu listy wyszukiwań są naprawdę rewelacyjne. 

Zresztą niebawem pokażemy Wam, że wytrwałość to nasze drugie imię, co udowodniliśmy podczas naszego firmowego wyzwania sportowego. Już wkrótce możecie spodziewać się relacji z naszych zmagań!

Równocześnie cały czas dajemy popis także na płaszczyźnie zawodowej. Ostatnie szkolenia z Pawłem Gontarkiem okazały się ogromnym wsparciem dla rozwoju naszego zespołu, za co serdecznie dziękujemy. A jako aspirujący sportowcy przepełnieni determinacją możemy powiedzieć, że nie odpuszczamy żadnego treningu i codziennie pielęgnujemy umiejętności zdobyte na szkoleniu.